O torebkach F by F

  

Torebki Forma by FormaTorebki „Forma by Forma” to efekt mojej pracy w rodzinnej pracowni „Forma”. Tam je projektuję i wykonuję. Podchodzę do nich, jak do sztuki użytkowej, dlatego nie tylko forma (choć nazwisko zobowiązuje ;) ), ale również jakość wykonania zajmują w mojej twórczości bardzo ważne miejsce. Do każdego modelu przygotowuję oddzielne szablony. Mierzę, wyliczam, odszywam wzór próbny, żeby sprawdzić, czy wszystkie elementy idealnie do siebie pasują, czy torebka będzie spełniać swoją funkcję, czy dobrze będzie się ją nosiło, czy będzie wytrzymała. 

Do szycia torebek raczej nie wykorzystuję skór naturalnych. Staram się, by torebki powstawały z wysokiej jakości zamienników – miękkich ekozamszów i ekoskór. Czasem używam też innych materiałów – lnianych i bawełnianych płócien, tkanin obiciowych, żakardów, atłasów, satyny, szyfonu itp.

Przody toreb ozdabiam aplikacjami własnego projektu, które są ręcznie odwzorowywane i wycinane. Pracownia nie jest wyposażona w hafciarkę, więc wszystkie aplikacje są naszywane maszynowo – drobnym zyg-zakiem, centymetr po centymetrze. Zdarza się, że torebki dekoruję ręcznie – haftuję, naszywam koraliki, własnego pomysłu kwiaty i inne ozdoby. Staram się, by każda torebka wyglądała inaczej. 

 Bardzo ważną rolę w torebkach FbyF spełniają kolory. Głównie one nadają charakter torebkom. Są poza tym doskonałym materiałem do przenoszenia pozytywnych emocji :) Istotny jest również kształt. Na razie większość torebek FbyF to okrąglaki, które podobno nigdy się nie znudzą ;) Ja jednak intensywnie pracuję nad nowymi formami :) 

 Oczywiście ważne jest, aby oprócz zwracającej uwagę formy i przyciągającego wzrok koloru w torebce było miejsce na wszystkie niezbędne każdej kobiecie przedmioty – telefon komórkowy, klucze, lusterko, pomadkę, puder, perfumy, notatnik, długopis, niewielkie zakupy robione w drodze z pracy do domu etc., czyli na to wszystko, co nie wiedzieć czemu, wprawia większość facetów w ogromne zdumienie :). 

Reklamy